mu__1_641x294
Maşallah’ın “maşallahı” var

Dernek açılışında kendisini yalnız bırakmayan siyasi parti ve sivil toplum örgütlerini ziyaret eden Maşallah Yalkalk, CHP İlçe Örgütünü ziyaret etti. Ziyarete  CHP İlçe Örgütü Gençlik Kolları Başkanı Emre Uzunbay’ın ve Yönetim Üyesi Metin Gürbüz’ünde Katıldığı. Yalkalk ve Dernek Üyelerini İlçe Başkanı Faruk Akpınar’a plaket erdi.

GEÇTİĞİMİZ ay kurduğu dernek ile Muş ve Bitlislileri tek çatı altına toplayan ve hemşehri derneklerine farklı bir boyut getiren Maşallah Yalkalk iade-i ziyaretlerine devam ediyor. Dernek açılışında kendisini yalnız bırakmayan siyasi parti ve sivil toplum örgütlerini ziyaret eden Yalkalk, Belediye ile Kaymakamlık ziyaretlerinden sonra şimdi de siyasi partileri dolaşmaya başladı. İlk olarak Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütünü ziyaret eden Yalkalk ve Dernek Üyelerini İlçe Başkanı Faruk Akpınar ağırladı. Gayet samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, Muş-Bitlisliler Dayanışma Derneği Başkanı Maşallah Yalkalk, CHP İlçe Başkanı Faruk Akpınar’a desteklerinden ötürü bir de plaket verdi. İlçe Başkanı Faruk Akpınar çok yoğun çalışan Maşallah Yalkalk’a maşallah’ı var demesi yüzleri güldürdü.

YALKALK: SORUNLARIMIZ ÇÖZÜLÜYOR

DERNEK olarak yaşadıkları sıkıntıları ve talepleri dile getiren Maşallah Yalkalk, “Özellikle Atatürk Mahallesi ve Özbey Mahallesi ile ilgili bir takım sıkıntılarımız vardı. Bunların bir kısmı çözüldü, bir kısmı da önümüzdeki günlerde çözülecek. Başta Belediye Başkanımız İsmail Uygur ve CHP İlçe Başkanımız Faruk Akpınar bizlere çok destek oldular. Kendilerine hem teşekkür etmek için, hem de iade-i ziyarette bulunmak için makamlarına geldik. Bir de teşekkür plaketi verdik. Bundan sonra da sıkıntılarımızı taleplerimizi İlçe Başkanımız sayın Faruk Akpınar’a iletmeye devam edeceğiz. Bizlere yardımcı olacağından hiç şüphemiz yok” şeklinde konuştu.

‘TORBALI’DA YAŞAYAN HERKES HEMŞEHRİMİZDİR’

SİVİL toplum örgütlerine ve derneklere çok önem verdiklerini dile getiren CHP İlçe Başkanı Faruk Akpınar, “Örgütlü mücadeleler daima çözüm getirir. Bir çatı altında birleşmek, dayanışma içinde çalışmak mutlaka bir sonuca ulaştırır. Biz de Cumhuriyet Halk Partisi olarak ilçemizin genel sorunları karşısında her zaman duyarlı davrandık, sivil toplum örgütlerimize ve derneklerimize her zaman yardımcı olduk, bundan sonra da bu işbirliğimiz devam edecek. ilçemizin menfaatleri için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi. Muş-Bitlisliler Derneği ve Dernek Başkanı Maşallah Yalkalk için de övgü dolu sözlerle bahseden CHP İlçe Başkanı Faruk Akpınar, “Maşallah kardeşimizin maşallahı var. Bir çatı altında hemşehrileri ile bir araya geldi. Güzel bir dayanışma ve yardımlaşma örneği gösteriyor. Biz CHP olarak hiçbir zaman insan ve memleket ayrımı yapmadık. Torbalı sınırları içinde yaşayan herkes bizim hemşehrimizdir. Hepsinin derdi ile dertlenir, sevinci ile seviniriz. Muş-Bitlisliler Derneği de ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın kurduğu bir dernektir. İlçemiz ile ilgili talep ve isteklerini yerine getirmek için parti olarak elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

Comments are closed.